Ako skrátiť odkaz/url

Ako skrátiť odkaz/url

Všimli ste si skrátené odkazy na stránkach sociálnych médií, ako je Twitter, Google+ alebo Facebook, že namiesto použitia úplnej, „škaredej“ adresy URL nájdenej v panely s adresou používame pekné priateľské skrátené https://goo.gl/H5OyBP

Prečo skáriť url do svojej správy?

Niektoré z najlepších a najjednoduchších spôsobov, ako nastaviť vlastný skrátený URL, aby vaše odkazy mohli vyzerať profesionálne. Teraz, keď všetky adresy URL zverejnené na stránkach Twitter obsahujú 22 alebo 23 znakov bez ohľadu na ich skutočnú dĺžku, hlavným bodom skrátenia adresy URL je, aby odkazy na vaše tweety a ostatné príspevky sociálnych médií vyzerali čistejšie a poskytli im profesionálny vzhľad a ušetrili počet povolených znakov.

Ďalšími výhodami mať vlastnú vlastnú krátku adresu URL sú veci ako dôsledná tvorba značiek a zvýšená dôvera v odkazoch – nikto nemá rád kliknutie na náhodné odkazy, takže vedenie, že pochádza z dôveryhodného zdroja, smeruje k zvýšeniu pravdepodobnosti, že s ním môžu používatelia pracovať.

Máte dlhý odkaz na nejaký web a nechcete ho celý posielať napr. do správy či chatu? Na tieto problémy slúžia tzv. „skracovače odkazov“ na internete je ich mnoho, v tomto návode nájdete jeden z najpoužívanejších a tipy na ďalšie.

Prvý z nich je skracovač od internetového giganta Google, nájdete ho na adrese:

http://goo.gl

Výhodou tohoto skracovača je, že pokiaľ máte Google účet, všetky skrátené odkazy sa vám doň ukladajú a taktiež si pre každý jeden môžete pozrieť štatistiku kliknutí.

Ďalšie:
https://bitly.com/ – pri tomto skracovači si po zaregistrovaní môžete nastaviť vlastný koniec url (napr. bit.ly/nieco)

http://tinyurl.com/

http://cut.by/