Kde nájdete zadarmo fotky pre váš web

Kde nájdete zadarmo fotky pre váš web

Kde zohnať zadarmo obrázky pre váš web, aby ste neporušovali žiadne práva a mohli ste ich použiť môže byť niekedy problém. Dávam do pozornosti zopár portálov z ktorých možete čerpať fotky pre Váš web. A môžete ich používať na osobné ale aj komerčné účely zadarmo. Väčšina z nich je vo vysokom rozlíšení.

Slovenská fotobanka s fotografiami a obrázkami vždy zadarmo

Podeľte sa s ostatnými o svoje fotografie. Jednoducho pridávajte alebo zadarmo sťahujte. Fotky a obrázky si môžete zadarmo sťahovať, upravovať a používať aj na komerčné účely. Nie je potrebné uviesť zdroj ani autora. Fotografie sú dostupné bez autorských práv podľa licencie Creative Commons CC0.
https://www.fotkyzadarmo.sk/

https://www.fotkyzadarmo.sk/


Unsplash

Veľká databáza obrázkov s príjemným vyhľadávaním

Unsplash

www.unsplash.com


Creatice Commons Search

CreativeCommons je medzinárodná organizácia, ktorá sa snaží zabezpečiť voľný prístup k dielam v rozsahu, ktorý si určí autor. Pomocou Google vyhľadáva obrázky na množstve stránok, ktoré autori určili na voľné komerčné použitie. Licencie Creative Commons poskytujú flexibilný rozsah ochrany a slobody autorom, umelcom a pedagógom.

Creatice Commons Search

 

search.creativecommons.org


Burst

Burst
https://burst.shopify.com/


Negative space

Negative space
https://negativespace.co/


Stock.xchng

Snáď jedna z najznámejších fotobaniek na vyhľadávanie fotiek. Každá fotka má uvedené možnosti použitia. Prevažná väčšina je free.

www.sxc.hu


500px

Na stráke 500px.com sa dajú nájsť fotografie s rôznou licenciou. Množstvo z nich je ich však úplne zadarmo aj pre komerčné použitie.

500px

www.500px.com


MorgueFile

Ako píšu na hlavnej stránke – od kreatívcov kreatívcom. Milióny krásnych fotiek k voľnému použitiu.

Mmorguefile

www.morguefile.com


IM Creator

Bezplatné šablóny webových stránok, ale aj obrázky zadarmo.

IM creator

http://imcreator.com/free


Stocksnap

Kto hľadá, ten nájde. Veľký výber obrázkov.

Stock snap

https://stocksnap.io/

 

Treba však povedať, že aj napriek tomu že výber je naozaj široký, kvalita free fotiek nieje vždy porovnateľná s platenými varntami. Taktiež nájdenie peknej/kvalitnej free fotky zaberie oveľa viac času ako nájdenie porovnateľnej fotky v platenej fotobanke.

 

Autor: Tomáš Machan | Ilustr.foto: pexels.com