O nás

Zoznámte sa s Icon Design

Grafický dizajn bez stresu. Veríme, že naša práca prispieva k úspešnému rozvoju našich zákazníkov a tešíme sa na spoluprácu s novými zákazníkmi. Sme kreatívne grafické štúdio, ktoré ponúka komplexné služby pre tvorbu webových stránok, webdesign, grafický dizajn a branding.

Poskytujeme komplexné riešenia pre výrobu reklamy vašich produktov a služieb vrátane tlačovej produkcie.

Radi vám ponúkneme riešenia, aj keď sú netradičné. Pomáhame malým firmám a živnostníkom začať s ich podnikaním na webe. Sme šťastní, keď vidíme, ako vďaka našim nápadom a práci napredujú. Naša špecializácia je tvorba webových stránok a optimalizácia e-shopov. Robíme poctivé SEO a pomáhame firmám získavať nových zákazníkov. Tvoríme logá, webovú grafiku, bannery aj billboardy.

S klientami radi budujeme dlhodobé vzťahy. Staráme sa o to, aby vedeli, že sa na nás môžu kedykoľvek obrátiť. Za klientov tiež riešim aktualizácie webu. Často ani nevedia, že je to nutné a potrebujú sa sústrediť na svoje podnikanie.

Naše projekty bežia z 99% na redakčnom systéme WordPress.

 

Tvorba www stránok

Ako Vám možeme pomôcť?

Tvorba www stránok

V krátkosti, snažíme sa vytvoriť jednoducho ovladateľné, optimalizované a rýchlo načítavé weby, ktoré nielen dobre reprezentujú vaše podnikanie, ale tiež prispievajú k získavaniu nových zákazníkov.

Správa www stránok

Sme ochotní sa postarať o pravidelnú údržbu, aktualizácie webu, zabezpečenie a zálohovanie stránok.

Vytvorenie grafických návrhov

Vytvárame profesionálne grafické návrhy pre rôzne účely, ako sú reklamné plagáty, letáky, billboardy, katalógy, firemné dokumenty, webové stránky, logá a mnoho ďalších.

Roll up

Praktický roll up stojan sa jednoducho inštaluje, upevňuje aj vymieňa. Navrhneme ekonomický roll-up s najlepším pomerom cena/výkon.

Firemné / produktové katalógy

Grafický návrh katalógov a cenníkov ako v tlačovej forme, tak i pre virtuálne online použitie, je skvelý spôsob prezentácie vašich produktov a spoločnosti. Katalógy vám navrhneme vo všetkých možných formátoch a doporučíme i vhodnú kombináciu tlačových technológii pre najlepší finálny výsledok.

Digitálna / ofsetová tlač

Digitálna tlač je vhodná pre menšie objemy tlače, je rýchlejšia a jednoduchšia ako ofsetová tlač. Je tiež vhodná pre tlač jednotlivých kusov alebo tlač na špeciálne materiály.

Tomáš Machan

Tomáš Machan

machan@icondesign.sk
+421 904 330 443

Potrebujete viac informácií?

Chcete si nechať navrhnúť grafiku alebo www stránku?

Ako na spoluprácu?

01. Prvý kontakt

Spoločne preberieme Vaše očakávania od webu a čo by Vám mal web priniesť. Ak nemáte žiadnu predstavu, rád Vám poskytneme rady a návrhy, na čo by ste sa mali zamerať a čo je dôležité premyslieť.

02. Riešenie a cena

Keď sa dohodneme na všetkých podrobnostiach týkajúcich sa vývoja webu, vyberieme najvhodnejšie riešenie pre Vaše predstavy a dohodneme sa na konečnej cene za projekt. Následné úpravy nad rámec dohody sú nacenené samostatne.

03. Vývoj

Na začiatku sa dohodneme na ďalších podrobnostiach, ktoré budeme potrebovať pre vývoj. V tejto fáze sa dohodneme na doručení loga a iných grafických podkladov, ak ich máte. Ak nie, spoločne vyberieme farebné kombinácie, fonty a poskytneme Vám rady ohľadom bezplatnej fotobanky pre výber fotografií.

04. Schválenie

Počas vývoja webu Vás budeme pravidelne informovať o všetkom a spracujeme Vaše poznámky. Keď bude web hotový, dôkladne ho skontrolujeme, či sa zobrazuje správne, a to nielen na počítačoch, ale aj na tabletoch a mobilných zariadeniach.

05. Ovládanie www stránky

Administráciu vždy prispôsobíme tak, aby bola čo najjednoduchšia na ovládanie. Všetko Vám vysvetlíme osobne alebo online.

06 Spustenie www stránky

V poslednom kroku prejdeme Vaše poznámky k finálnym úpravám webu pred jeho spustením. S prístupmi na Váš hosting spustíme web. Ak nemáte vlastný hosting, radi Vám odporučíme niektorý vhodný a pomôžeme Vám tiež s nastavením e-mailov.

07. Pravidelná údržba

Je dôležité sa starať o web a udržiavať ho aktualizovaný. Radi Vám s tým pomôžeme, prípadne Vám vysvetlíme, ako si web môžete jednoducho udržiavať sami.

08. Dlhodobá spolupráca

Ak budete s nami spokojní, rozbehneme ďalšie projekty, s ktorými Vám vieme pomôcť. Máme radi dlhodobú spoluprácu.

Blog / Ako na to?

Meranie rýchlosti Vasej www stránky

Meranie rýchlosti Vašej www stránky

Na internetu najdete obrovské množstvo volne dostupných nástrojov na meranie rýchlosti www stránok:

 • PageSpeed Insights – priamo od Google Developers, analyzuje hneď i mobilní verziu stránky.
 • GTmetrix – veľmi šikovný a prehľadný nástroj, ktorý ponúka i návody, ako si vylepšiť načítanie a rýchlosť vašej stránky.
 • WebPageTest – môžete si nastaviť v ktorom meste bude prebiehať test a na akom zariadení (iPhone, iPad, Nexus 5/7…). V prípade desktop testu si môžete yvoliť prehliadač (u Internet Exploreru i verziu).
 • PingdomVyužite tento bezplatnú analýzu rýchlosti načítania Vašej stránky, analýzu rýchlosti načítanie vašich webových stránok, a naučiť sa ich urobiť rýchlejšie.
PageSpeed Insights
PageSpeed Insights

GTmetrix
GTmetrix

WebPageTest
WebPageTest

Využite tento bezplatnú analýzu rýchlosti načítania Vašej stránky, analýzu rýchlosti načítanie vašich webových stránok, a naučiť sa ich urobiť rýchlejšie.
Využite tento bezplatnú analýzu rýchlosti načítania Vašej stránky, analýzu rýchlosti načítanie vašich webových stránok, a naučiť sa ich urobiť rýchlejšie.
Ako zistím ktoré pluginy používa stránka na CMS WordPress

Ako zistím ktoré pluginy používa stránka na CMS WordPress

Potrebuješ zistiť aké pluginy používa CMS WordPress stránka? Pleskni url www stránky na ktorej chceš zistiť pluginy do wpthemedetector.com a vypľuje ti to, aké všetky pluginy používa daná stránka.

Zadaj url adresu a stlačte tlačidlo. Nástroj bude analyzovať stránku a zobrazí veľa informácií o téme WordPress a pluginy ktoré su použité.

WordPress Téma Detektor je bezplatný nástroj, ktorý vám umožní nájsť všetky podrobnosti o WordPress a pluginy na Vami zvolenej stránke ktorá je na CMS WordPress.

Ako zistím ktoré pluginy používa stránka na CMS WordPress
Ako zistím ktoré pluginy používa stránka na CMS WordPress
Nastavenie pop3 / imap

Nastavenie pop3 / imap

Pri konfigurovaní nového emailového učtu sa náš program obvykle opýta akým protokolom chceme stahovať poštu. Na tomto mieste sa pokúsim vysvetliť, ktorý protokol je na čo lepší a na čo nie.

POP3

[tcp port 110]

 • umožnuje iba sťahovať a mazať údaje zo servera, z jediného priečinka /inbox- doručena pošta/
 • v prípade, že na serveri v tomto jednom priečinku je veľmi veľa mailových správ porovnavanie toho čo už má stiahnuté na počitač a čo ešte nemá stiahnutie trvá čoraz dlhšie a dlhsie i keď sa porovnávajú iba hlavičky sprav, aj tak sa moze stat, ze ani do niekolkých minút sa pri tisíckach správ nepodarí preveriť hlavičky všetkých a program zahlási timeout tento problém sa dá dočasne riešiť zvyšením timeout limitu v mailovom klientovi no ak počet mailov v priečinku bude rást (a nebudu sa pravidelne zmazavať na strane servera) tak porovnavanie hlavičiek emailov jedného dňa neskončí ani v 5minútovom intervale.
 • pop3 nerieši pripojenie viacerych relacii k tomu istému kontu sučasne, znamená to že ak pracuje s emailom jeden uzivateľ nieje garantované ako sa bude na to iste konto pripajať s tým istým loginom aj mobilny telefon alebo iný počitač. Každá session je uzavretá a ak sa skončí nekorektne nemusi váš server na konto pustiť až kým táto session nebude ukončena i na serveri (sama – z dôvodu nečinnosti)

Príklad: na serveri máte veľa pošty a načítavanie nových správ trvá veľmi dlho; rozhodnete sa prerušiť spojenie a skúsiť načítať správy znova; stane sa to, že síce na mailovom klientovi zrušíte načítavanie správ, no server môže ale nemusí zachytiť prerušenie session (tj ak ste zhodili emailoveho klienta cez task manager a nestihol poslať serveru informáciu o ukončení session). Ak sa potom v reštartovanom mailovom programe snažíte dostať do pošty tak si pýta heslo a stále vas „nechce pustiť dnu“. Je to práve preto, že server ešte spracúva pôvodnu session a ta je uzamknutá. V takom prípade treba počkať aspoň 5-10 minut a potom skúsiť znova sa prihlasiť /alebo kontaktovať administratora aby reštartol POP3/

IMAP /imap4/

[tcp port 143]

 • novši protokol, umožňuje sťahovať, mazať a aj nahravať emaily a priečinky
 • imap je vhodný vtedy, ak potrebujete pristupovať k pošte z viacerych miest sučasne

poznámka: *webmail rozhranie je tiež iba iný druh mailového klienta, ktorý sa najčastejšie pripája práve cez IMAP protokol

 • možnosť sťahovania časti správy /tj dlhšia správa je zobraziteľná aj po častiach a priebežne/
 • umožňuje vyhľadávanie priamo na strane servera
 • synchronizácia stavov sprav (tj či správa bola čítaná, zmazaná, nastavená ako doležita..)
 • istou nevyhodou imapu sú vačšie nároky na server – v prípade veľkého počtu emailov v priečinku môžu operácie napriek efektivnejsiemu prístupu trvať celkom dlho (webmail), odporúča sa preto archivovať si pravidelne staršie správy do foldrov (a nemať všetko na jednej kope v inboxe)

 podľa spôsobu použitia rozlišujeme IMAP-offline a IMAP-online /výber záleží na konfiguracii mailoveho klienta/

IMAP-OFFLINE

je podobný ako POP3 – pošta sa sťahuje zo servera a je k dispozicii i bez pripojenia na internet. Offline mod sa zabezpečí „prihlásením sa na odber“ určitych priečinkov – je na Vás či si nastavíte aby sa replikovalo všetko alebo len niektore priečinky so spravami. Pozitívom je, že mozete replikovať obojsmerne – tj. napríklad aj priečinok odoslanej pošty je to výborné riešenie pre archiváciu správ na serveri – v prípade, že váš notebook niekto ukradne najdete si všetko na serveri a nahráte si obsah inam.. (a dovtedy ale i neskor ako náhradu budete pouzivať webmail rozhranie so všetkými správami a priečinkami..)

IMAP-ONLINE

znamená, že mailovy klient si uchovava iba hlavičky správ a ak chcete niektoru otvoriť musíte sa pripojiť k internetu, na server a správa sa nahrá a zobrazi až vtedy. Imap-online sa svojou podstatou podoba na webmail prístup a odporuča sa tam, kde máte rýchle pripojenie na internet a malo miesta na harddisku /terminalove pc alebo netbook/

 

SMTP

[tcp port 25]

občas sa stane, že sa niekto počas nastavovania pošty pýta v suvislosti príjmom pošty aj na SMTP.

Smtp protokol je primárne určený na odosielanie pošty aj ked niektoré jeho nové modifikácie popisuju obojstrannu výmenu emailov. V bežných podmienkach teda SMTP nesuvisi nijak s prijmom pošty ale iba s jej odosielanim.

Wordpress - Najjednoduchší a najrýchlejší WP Cache systém

Najjednoduchší a najrýchlejší WP Cache systém

Tento plugin vytvára statické HTML súbory zo svojho dynamického blogu WordPress. Ak je strana vykreslenie, sa používajú PHP a MySQL. Preto systém potrebuje RAM a CPU. Ak sa veľa návštevníkov príde na web, systém používa veľké množstvo pamäte RAM a CPU, takže stránky sa zobrazujú pomalšie. Cache systém generuje statické html súbor a uloží. Ostatní používatelia dosiahnuť až statické HTML stránky.

Nastavenie tohto pluginu je tak jednoduché. Nemusíte upraviť súbor .htacces. Že budú upravené automaticky.

Wordpress - Najjednoduchší a najrýchlejší WP Cache systém
WordPress – Najjednoduchší a najrýchlejší WP Cache systém

WP Cache systém – nepodporuje multisite.

Funkcie

 • Mod_rewrite, ktorý je najrýchlejší metóda sa používa v tomto plugin
 • Všetky súbory vyrovnávacej pamäte budú vymazané, keď je publikovaná post alebo stránky
 • Správca môže odstrániť všetky cache súbory zo stránky možností
 • Administrátor môže zmazať minifikován CSS a JS súborov zo stránky možností
 • Blok pamäte cache pre konkrétnu stránku alebo poštou s Short code
 • Cache Timeout – Všetky súbory uložené vo vyrovnávacej pamäti sú odstránené v dobe neurčené
 • Cache Timeout pre špecifický stránky
 • Povoliť / zakázať možnosť medzipamäť pre mobilné zariadenia
 • Povoliť / zakázať možnosť medzipamäte pre prihlásených používateľov
 • SSL Podpora
 • CDN Podpora
 • Predpätie Cache – Vytvoriť medzipamäť celej lokalite automaticky
 • Vylúčenie stránok a užívateľsky agentov

optimalizácia výkonu

 • Generovaním statických html Sťahovanie súborov z Vášho dynamického WordPress blogu
 • Minifikovat HTML – Moze Zmenšiť veľkosť webovej stránky
 • Minifikovat CSS – Moze Zmenšiť veľkosť css Sťahovanie súborov
 • Povoliť Gzip kompresnom – Redukuje veľkosť Sťahovanie súborov posielaných z Vášho server_a pre Zlepšenie rýchlosti Akou ŠÚ prenášané robiť prehliadača.
 • Pákový efekt browser cache – Znížiť načítania stránky pri opakovaných návštevníkov
 • Kombinovať CSS – Redukuje Počet HTTP požiadaviek skombinovaním viacerych CSS Sťahovanie súborov Do jedného
 • Kombinovať JS

WordPress –  Najjednoduchší a najrýchlejší WP Cache systém

veľmi šikovný plugin pre nakopnutie tvojho e-shopu.

WordPress – šikovný plugin pre woocommerce

Booster for WooCommerce

veľmi šikovný plugin pre nakopnutie tvojho e-shopu.

Nastavenie cien a meny

 • Cena Converter – násobiť všetky WooCommerce produkty ceny o nastavenú hodnotu.
 • Meny – Zobraziť všetky svetové meny k svojmu WooCommerce obchodu; zmeniť symbol meny.
 • Výmenných kurzov – Automatické výmenné kurzy pre WooCommerce.
 • Mena pre vonkajšie produkty – Nastaviť inú menu pre externú WooCommerce produkty.
 • Rôzne Mmeny za výrobok – Ceny displej pre produkty WooCommerce v rôznych menách.
 • Pridať viac mien (mena Switcher) – Pridať viac mien (mena prepínač) na WooCommerce.
 • Multicurrency tovar Základná cena – Vstup do cien produktov WooCommerce v rôznych menách.
 • Cena formáty – Nastavte rôzne formáty WooCommerce cena za rôznych menách.
 • Cena podľa role užívateľa – Zobrazenie WooCommerce produkty ceny o užívateľských rolí.
 • Ceny a meny podľa krajiny – Zmena WooCommerce cene produktu a meny automaticky krajine zákazníka.
 • Produkt Otvorený Stanovenie ceny (Názov Vaša cena) – Nechajte svojich zákazníkov obchod WooCommerce zadať cenu za produkt ručne.
 • Cena produktu vzorcom – Nastaviť vzorca pre automatické WooCommerce cenovej kalkulácie výrobku.
 • Veľkoobchodná cena – Nastaviť WooCommerce veľkoobchodné ceny v závislosti na množstve výrobkov v košíku (kúpiť ďalší plat menej).
veľmi šikovný plugin pre nakopnutie tvojho e-shopu.
veľmi šikovný plugin pre nakopnutie tvojho e-shopu.

Tlačítka a cenovky

 • Pridať do košíka Štítky – Zmena textu na tlačidlo Pridať do košíka podľa WooCommerce typu výrobku, podľa kategórií výrobkov alebo jednotlivých výrobkov
 • Cena na telefóne – Vytvoriť ľubovoľný vlastný cena označovanie pre všetky WooCommerce produkty s prázdnou cenu
 • Custom cenovky – vytvoriť akýkoľvek zákazkový cenový štítok pre akýkoľvek produkt WooCommerce.
 • Ďalšie Button Labels – Set WooCommerce „Namiesto poriadok“ tlačidlo Label.

Produkty

 • Rezervácia – Pridať rezervácií produktov na WooCommerce.
 • Crowdfunding – Pridať crowdfunding produktov na WooCommerce.
 • Výrobok Pridať do košíka – nastavte ľubovoľné lokálne URL presmerovať na on WooCommerce Pridať do košíka. Automaticky pridať do košíka na návšteve výrobku. Displej prepínacie tlačidlá namiesto rozbaľovacieho zoznamu pri variabilných produktov. Zakázať vstupnej veličiny. Zakázať pridať do košíka tlačidlom na jeden základe výrobkov. Otvorené externý výrobky na pridať do košíka v novom okne.
 • Doplnky produktu – Pridať (platená / zadarmo / zľava) addony na WooCommerce produktov.
 • Product Cost Cena – Save WooCommerce údaje o nákupe produktu náklady na Zostavy správcu.
 • Obrázky produktu – Upraviť WooCommerce výrobky obrazy, miniatúry a predaj bliká.
 • Informácie o výrobku – pridať ďalšie informácie do kategórie WooCommerce a jednotlivých produktových stránkach.
 • Vstupné produkt Fields – vstupné pole WooCommerce produkt.
 • Výpis produktu – možnosti zobrazenia Zmena WooCommerce pre obchod a kategórie stránok: Odovzdané zobraziť / skryť kategórie, vylúčiť kategórie, zobraziť / skryť prázdne kategórie.
 • Pridajte „Výrobkov na stranu“ voliča.
 • Záložky produktu – Pridať výstupky na zákazku produktu – globálne, alebo za výrobok. Prispôsobiť alebo úplne odstrániť WooCommerce jazýčky východzieho produktu.
 • Viditeľnosť produkt podľa krajiny – Zobrazí výrobky WooCommerce podľa krajiny zákazníka.
 • Viditeľnosť produkt podľa užívateľské role – Display Products WooCommerce užívateľom úlohu zákazníka.
 • Súvisiace produkty – Zmena zobrazí súvisiace WooCommerce výrobky položky, stĺpce, poradie, sa týkajú podľa značky a / alebo kategórie, alebo skryť súvisiace produkty úplne.
 • SKU – automaticky generovať WooCommerce SKU.
 • Triedenie – Pridať viac WooCommerce možnosti triedenia alebo odstrániť všetky triedenia vrátane predvolené.
 • Užívateľské produkty – umožňujú užívateľom pridávať nové WooCommerce výrobky z frontende.

Booster for WooCommerce