O nás

Zoznámte sa s Icon Design

Grafický dizajn bez stresu. Veríme, že naša práca prispieva k úspešnému rozvoju našich zákazníkov a tešíme sa na spoluprácu s novými zákazníkmi. Sme kreatívne grafické štúdio, ktoré ponúka komplexné služby pre tvorbu webových stránok, webdesign, grafický dizajn a branding.

Poskytujeme komplexné riešenia pre výrobu reklamy vašich produktov a služieb vrátane tlačovej produkcie.

Radi vám ponúkneme riešenia, aj keď sú netradičné. Pomáhame malým firmám a živnostníkom začať s ich podnikaním na webe. Sme šťastní, keď vidíme, ako vďaka našim nápadom a práci napredujú. Naša špecializácia je tvorba webových stránok a optimalizácia e-shopov. Robíme poctivé SEO a pomáhame firmám získavať nových zákazníkov. Tvoríme logá, webovú grafiku, bannery aj billboardy.

S klientami radi budujeme dlhodobé vzťahy. Staráme sa o to, aby vedeli, že sa na nás môžu kedykoľvek obrátiť. Za klientov tiež riešim aktualizácie webu. Často ani nevedia, že je to nutné a potrebujú sa sústrediť na svoje podnikanie.

Naše projekty bežia z 99% na redakčnom systéme WordPress.

 

Tvorba www stránok

Ako Vám možeme pomôcť?

Tvorba www stránok

V krátkosti, snažíme sa vytvoriť jednoducho ovladateľné, optimalizované a rýchlo načítavé weby, ktoré nielen dobre reprezentujú vaše podnikanie, ale tiež prispievajú k získavaniu nových zákazníkov.

Správa www stránok

Sme ochotní sa postarať o pravidelnú údržbu, aktualizácie webu, zabezpečenie a zálohovanie stránok.

Vytvorenie grafických návrhov

Vytvárame profesionálne grafické návrhy pre rôzne účely, ako sú reklamné plagáty, letáky, billboardy, katalógy, firemné dokumenty, webové stránky, logá a mnoho ďalších.

Roll up

Praktický roll up stojan sa jednoducho inštaluje, upevňuje aj vymieňa. Navrhneme ekonomický roll-up s najlepším pomerom cena/výkon.

Firemné / produktové katalógy

Grafický návrh katalógov a cenníkov ako v tlačovej forme, tak i pre virtuálne online použitie, je skvelý spôsob prezentácie vašich produktov a spoločnosti. Katalógy vám navrhneme vo všetkých možných formátoch a doporučíme i vhodnú kombináciu tlačových technológii pre najlepší finálny výsledok.

Digitálna / ofsetová tlač

Digitálna tlač je vhodná pre menšie objemy tlače, je rýchlejšia a jednoduchšia ako ofsetová tlač. Je tiež vhodná pre tlač jednotlivých kusov alebo tlač na špeciálne materiály.

Tomáš Machan

Tomáš Machan

machan@icondesign.sk
+421 904 330 443

Potrebujete viac informácií?

Chcete si nechať navrhnúť grafiku alebo www stránku?

Ako na spoluprácu?

01. Prvý kontakt

Spoločne preberieme Vaše očakávania od webu a čo by Vám mal web priniesť. Ak nemáte žiadnu predstavu, rád Vám poskytneme rady a návrhy, na čo by ste sa mali zamerať a čo je dôležité premyslieť.

02. Riešenie a cena

Keď sa dohodneme na všetkých podrobnostiach týkajúcich sa vývoja webu, vyberieme najvhodnejšie riešenie pre Vaše predstavy a dohodneme sa na konečnej cene za projekt. Následné úpravy nad rámec dohody sú nacenené samostatne.

03. Vývoj

Na začiatku sa dohodneme na ďalších podrobnostiach, ktoré budeme potrebovať pre vývoj. V tejto fáze sa dohodneme na doručení loga a iných grafických podkladov, ak ich máte. Ak nie, spoločne vyberieme farebné kombinácie, fonty a poskytneme Vám rady ohľadom bezplatnej fotobanky pre výber fotografií.

04. Schválenie

Počas vývoja webu Vás budeme pravidelne informovať o všetkom a spracujeme Vaše poznámky. Keď bude web hotový, dôkladne ho skontrolujeme, či sa zobrazuje správne, a to nielen na počítačoch, ale aj na tabletoch a mobilných zariadeniach.

05. Ovládanie www stránky

Administráciu vždy prispôsobíme tak, aby bola čo najjednoduchšia na ovládanie. Všetko Vám vysvetlíme osobne alebo online.

06 Spustenie www stránky

V poslednom kroku prejdeme Vaše poznámky k finálnym úpravám webu pred jeho spustením. S prístupmi na Váš hosting spustíme web. Ak nemáte vlastný hosting, radi Vám odporučíme niektorý vhodný a pomôžeme Vám tiež s nastavením e-mailov.

07. Pravidelná údržba

Je dôležité sa starať o web a udržiavať ho aktualizovaný. Radi Vám s tým pomôžeme, prípadne Vám vysvetlíme, ako si web môžete jednoducho udržiavať sami.

08. Dlhodobá spolupráca

Ak budete s nami spokojní, rozbehneme ďalšie projekty, s ktorými Vám vieme pomôcť. Máme radi dlhodobú spoluprácu.

Blog / Ako na to?

ssl certifikát

Ako si overiť ssl certifikát

ssl certifikátTáto kontrola SSL vám pomôže diagnostikovať problémy s inštaláciou certifikátu SSL. Môžete si overiť certifikát SSL na webovom serveri, aby ste sa uistili, že je správne nainštalovaný, platný, dôveryhodný a nedáva žiadne chyby žiadnemu z vašich používateľov. Ak chcete použiť kontrolu SSL, jednoducho do poľa nižšie zadajte názov hostiteľa servera (musí byť verejný) a kliknite na tlačidlo Skontrolovať SSL. 

https://www.sslshopper.com/ssl-checker.html

Fonty zadarmo

Ako na Fonty zadarmo

Fonty zadarmo

google fontsGoogle Fonts

Jedna z najpoužívanejších služieb. Písma možno ľahko triediť podľa rôznych kritérií. Samozrejmosťou je možnosť si písmo otestovať napísaním vlastného textu – to sa hodí hlavne pre otestovanie správneho zobrazenie diakritiky.

 

 

 

 

 

 

 

 


dafont.comDaFont

DaFont patrí medzi klasiku, písma odtiaľto grafici sťahujú už dlhé roky. Často sa hodí v prípade, že potrebujete inšpiráciu či nejakú šialenosť na plagát. Dajte si tiež pozor na licencie, neplatí automaticky, že čokoľvek z DaFont sa dá komerčne využít.

 

 

 

 

 

 

 

 


Font squirrelFont Squirrel

Na stránkach Font Squirrel nájdete fonty, ktoré môžete bez obáv používať komerčne. Nájdete tu aj písma s podporou diakritiky, ale nie je to pravidlom. Vždy je možné písmo otestovať a výhodou je jednoduché stiahnutie bez registrácie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Šikovný plugin - Promo bar na WordPress

Šikovný plugin – Promo bar na WordPress

Šikovný plugin - Promo bar na WordPress

Jednoduchý doplnok na WordPress, ktorý vám umožňuje zobraziť reklamu a panel s informáciami v hornej časti vašej stránky. Môžete mať zmysluplnú správu alebo jednoducho chytľavú správu pre svoju propagáciu v niekoľkých jednoduchých nastaveniach. Môžete dokonca mať odpočítavanie hodín. Všetky tieto funkcie možno ľahko nakonfigurovať v administrátorskom paneli. Máte kontrolu nad celým panelom od textovej správy, odpočítavania času až po text a prepojenie farieb. Promo bar

 

Šikovný plugin - Promo bar na WordPress

Ako upraviť veľkosť obrázku pre Váš web?

Ako upraviť veľkosť obrázku pre Váš web?

Veľkosť fotek je dôležitá, pretože môže výrazne ovplyvniť rýchlosť načítavania stránok. Určitě nechcete, aby návštevník webu čakal dlhé sekundy pred načítaním všetkých fotografií, ktoré ste vložili na web v dobrej viere v maximálnej kvalite. Rýchlosť načítavania stránok ovplyvňuje hodnotenie stránok vyhľadávacích algoritmov, takže nie je radno ho zanedbat. Používejte vždy obrázky o rozumných veľkostiach a rozhodujte sa podľa účelu a umiestnenia fotky.

Online úprava obrázkov:

https://www.websiteplanet.com/cs/webtools/imagecompressor/ Nájdi rozdiel! Pamätajte si na túto detskú hru, keď sme mali nájsť rozdiely medzi dvoma veľmi podobnými obrázkami? No je tu to isté. Okrem toho sa stavím, že nenájdete žiadny rozdiel. Pretože tento nástroj robí skvelú prácu a nemení váš obraz. 

website-planet


Compressor.io je výkonný on-line nástroj na drastické zníženie veľkosti vašich snímok a fotografií pri zachovaní vysokej kvality s takmer žiadnym rozdielom pred a po kompresii.

Compressor.io


TinyJPG znižuje veľkosť súborov vo formáte JPEG. Každý nahraný obrázok sa analyzuje s cieľom použiť čo najlepšie kódovanie JPEG. Na základe obsahu vášho obrazu sa zvolí optimálna stratégia. Výsledkom je kvalitný obraz bez straty pamäte alebo šírky pásma!

https://tinyjpg.com/

ilustračné foto: pexels.com
Doména - ako vybrať názov www stránky

Doména – ako vybrať názov www stránky

Nájsť vhodný názov domény pre vašu stránku je polovica úspechu na internete. Doména je súčasťou firemnej identity. Nájsť pre ňu vhodný názov nie je vždy jednoduché. Názov musí byť výstižný a jednoduchý zároveň, kedže ju váš zákazník bude hľadať medzi stovkami tisíc domén. Všeobecne platí zásada čim kratší názov, tým lepšie. Pre základnú firemnú prezentáciu by sa mal názov domény zhodovať s názvom firmy.

Vašu prezentáciu posunie „vpred“ vo vyhľadávačoch, keď bude v názve domény bude Vaše kľúčové slovo / predmet podnikania. Zároveň si registrujete aj názov Vašej spoločnosti. Môžete mať dve domény s presmerovaním na jeden obsah – na jednu prezentáciu.

Doména by mala spĺňat niekoľko základných pravidiel

  • rozhodne zapamätateľná
  • jednoducho čitateľná
  • zrozumiteľne vysloviteľná
  • ľahko diktovateľná
  • myslite na preklepy “y” -“z”
  • s pomlčkou a rozhodne aj bez nej
  • doména .sk .eu .com

Doména - ako vybrať názov www stránky


Registrácia domény

Na registráciu domény si potrebujete vybrať svojho registrátora, ktorý má účet u slovenského správcu domén sk-nic.sk. Dobre si premyslite a vyberte kto bude Vašim registrátorom a trvajte na tom aby ste boli majiteľom domény a spoločnosť ktorá Vám registruje doménu len Vašim registrátorom. Vyžiadajte si výpis z WHOIS zo systému slovenského správcu domén sk-nic.sk. Z výpisu získate informácie o majiteľovi/držiteľovi domény a info o registrátorovi. Každý registrátor ma svoje identifikačné číslo: IDES-0002 (spoločnosť Icon Design, spol. s r.o.)


Výpis z WHOIS

Doména: icondesign.sk Držiteľ: IDES-0002 Admin. kontakt: IDES-0002 Technický kontakt: IDES-0002 Registrátor: IDES-0002 Dátum vytvorenia: 2003-04-23 Posledná zmena: 2017-09-01 Platná do: 2018-04-23 Menný server: ns1.luneta.sk Menný server: ns2.luneta.sk Menný server: ns3.luneta.sk EPP Status: ok Registrátor: IDES-0002 Organizácia: Icon Design, spol. s r.o. IČO: 35829559 Telefón: +421.904330443 Email: office@icondesign.sk Ulica: Furdekova 15 Obec: Bratislava PSČ: 85104 Kód štátu: SK Dátum vytvorenia: 2017-09-01 Posledná zmena: 2018-01-23

ilustračné foto: pexels.com

 

 

Spravte si svoj e-mail podpis ako profesionál.

Profesionálny podpis v e-maily

Spravte si svoj e-mail podpis ako profesionál.

WiseStamp bola založená v roku 2010 s jedným jasným cieľom: pomáhať zákazníkom uspieť v podnikaní. WiseStamp vybavuje používateľov jednoduchými, ale vynaliezavými nástrojmi a službami, ktoré im okamžite pomôžu inteligentne a profesionálne reprezentovať u svojich klientov. Spoločnosť má v súčasnosti viac ako 700 000 používateľov a desiatky tisíc platiacich zákazníkov.

Spravte si svoj e-mail podpis ako profesionál.

Jednoduché nastavenie Vášho podpisu, výber z množstva šablon a nasledný export. FREE použitie pre Outlook, Gmail. Aol. Yahoo! Platený export 6,-$/mesiac pre najviac používané mailové účty.

Profesionálny podpis v e-maily

Profesionálny podpis v e-maily

Grafická inšpirácia Pantone CANVAS

Grafická inšpirácia Pantone CANVAS

Na PANTONE CANVAS môžete zdieľať svoju kreatívnu prácu a pozrieť si portfóliá dnešných špičkových návrhárov a kreatív z celého sveta.
Prechádzať podľa kategórie, štýlu – dokonca vyhľadávať návrhy vo vašej obľúbenej farbe!
Grafická inšpirácia Pantone CANVAS

http://canvas.pantone.com/

Kde nájdete zadarmo fotky pre váš web

Kde nájdete zadarmo fotky pre váš web

Kde zohnať zadarmo obrázky pre váš web, aby ste neporušovali žiadne práva a mohli ste ich použiť môže byť niekedy problém. Dávam do pozornosti zopár portálov z ktorých možete čerpať fotky pre Váš web. A môžete ich používať na osobné ale aj komerčné účely zadarmo. Väčšina z nich je vo vysokom rozlíšení.

Slovenská fotobanka s fotografiami a obrázkami vždy zadarmo

Podeľte sa s ostatnými o svoje fotografie. Jednoducho pridávajte alebo zadarmo sťahujte. Fotky a obrázky si môžete zadarmo sťahovať, upravovať a používať aj na komerčné účely. Nie je potrebné uviesť zdroj ani autora. Fotografie sú dostupné bez autorských práv podľa licencie Creative Commons CC0.
https://www.fotkyzadarmo.sk/

https://www.fotkyzadarmo.sk/


Unsplash

Veľká databáza obrázkov s príjemným vyhľadávaním

Unsplash

www.unsplash.com


Creatice Commons Search

CreativeCommons je medzinárodná organizácia, ktorá sa snaží zabezpečiť voľný prístup k dielam v rozsahu, ktorý si určí autor. Pomocou Google vyhľadáva obrázky na množstve stránok, ktoré autori určili na voľné komerčné použitie. Licencie Creative Commons poskytujú flexibilný rozsah ochrany a slobody autorom, umelcom a pedagógom.

Creatice Commons Search

 

search.creativecommons.org


Burst

Burst
https://burst.shopify.com/


Negative space

Negative space
https://negativespace.co/


Stock.xchng

Snáď jedna z najznámejších fotobaniek na vyhľadávanie fotiek. Každá fotka má uvedené možnosti použitia. Prevažná väčšina je free.

www.sxc.hu


500px

Na stráke 500px.com sa dajú nájsť fotografie s rôznou licenciou. Množstvo z nich je ich však úplne zadarmo aj pre komerčné použitie.

500px

www.500px.com


MorgueFile

Ako píšu na hlavnej stránke – od kreatívcov kreatívcom. Milióny krásnych fotiek k voľnému použitiu.

Mmorguefile

www.morguefile.com


IM Creator

Bezplatné šablóny webových stránok, ale aj obrázky zadarmo.

IM creator

http://imcreator.com/free


Stocksnap

Kto hľadá, ten nájde. Veľký výber obrázkov.

Stock snap

https://stocksnap.io/

 

Treba však povedať, že aj napriek tomu že výber je naozaj široký, kvalita free fotiek nieje vždy porovnateľná s platenými varntami. Taktiež nájdenie peknej/kvalitnej free fotky zaberie oveľa viac času ako nájdenie porovnateľnej fotky v platenej fotobanke.

 

Autor: Tomáš Machan | Ilustr.foto: pexels.com