Ako upraviť veľkosť obrázku pre Váš web?

Ako upraviť veľkosť obrázku pre Váš web?

Veľkosť fotek je dôležitá, pretože môže výrazne ovplyvniť rýchlosť načítavania stránok. Určitě nechcete, aby návštevník webu čakal dlhé sekundy pred načítaním všetkých fotografií, ktoré ste vložili na web v dobrej viere v maximálnej kvalite. Rýchlosť načítavania stránok ovplyvňuje hodnotenie stránok vyhľadávacích algoritmov, takže nie je radno ho zanedbat. Používejte vždy obrázky o rozumných veľkostiach a rozhodujte sa podľa účelu a umiestnenia fotky.

Online úprava obrázkov:

https://www.websiteplanet.com/cs/webtools/imagecompressor/ Nájdi rozdiel! Pamätajte si na túto detskú hru, keď sme mali nájsť rozdiely medzi dvoma veľmi podobnými obrázkami? No je tu to isté. Okrem toho sa stavím, že nenájdete žiadny rozdiel. Pretože tento nástroj robí skvelú prácu a nemení váš obraz. 

website-planet


Compressor.io je výkonný on-line nástroj na drastické zníženie veľkosti vašich snímok a fotografií pri zachovaní vysokej kvality s takmer žiadnym rozdielom pred a po kompresii.

Compressor.io


TinyJPG znižuje veľkosť súborov vo formáte JPEG. Každý nahraný obrázok sa analyzuje s cieľom použiť čo najlepšie kódovanie JPEG. Na základe obsahu vášho obrazu sa zvolí optimálna stratégia. Výsledkom je kvalitný obraz bez straty pamäte alebo šírky pásma!

https://tinyjpg.com/

ilustračné foto: pexels.com